Pitie urologického čaju pri zápale močového mechúra a obličiek? Mýtus, ktorý vám môže uškodiť!

23.9.2019

(0 hlasov, priemer 0 z 5)

Zápal močového mechúra patrí medzi veľmi časté ochorenia, ktoré vedia skutočne potrápiť. Nepríjemné rezanie, pálenie, neustále nutkanie na močenie… jednoducho príznaky, ktoré značia práve prebiehajúci zápal. Množstvo ľudí sa spolieha na samoliečbu a namiesto toho, aby išli k lekárovi, snažia sa problém riešiť sami. A veľmi častým liekom, z týchto vlastnoručne naordinovaných, je pitie urologického čaju.

Urologický čaj slúži ako prevencia!

Je nutné si uvedomiť, že urologický čaj má predovšetkým preventívne účinky. Jeho cieľom je predísť tvorbe kameňov v obličkách a močových cestách. Váš zápal teda čaj nijako nelieči, a pokiaľ máte skúsenosť, že áno, verte, že najskôr ide o placebo efekt, prípadne za vyliečenie môže niečo iné. Urologický čaj môže mať pri rozvinutom zápale úplne opačný účinok, pretože na močový mechúr pôsobí skôr dráždivo.

Pite čistú vodu, tá vám prospeje omnoho viac!

Namiesto urologického čaju radšej siahnite po čistej vode. Za deň sa odporúča vypiť približne 2 až 3 litre. Pitný režim je v tomto prípade skutočne dôležitý, preto ho rozhodne nezanedbávajte.

Zdroj:
Zena.cz
Dama.cz